Profesjonalna rehabilitacja w zasięgu Twojej ręki

- Praktyka i doświadczenie
- Indywidualne terapie
- Wizyty domowe

Coś więcej o masażu

 

Masaż jest uznanym sposobem profilaktyki i leczenia wielu chorób oraz dolegliwości. W naszej kulturze zawsze doceniano wartość masażu wśród sportowców i rekonwalescentów, ale dopiero w ostatnich latach rozszerzono jego zastosowanie. Stał się obecnie integralną częścią odnowy biologicznej organizmu.

Prawidłowy masaż działa na skórę (uelastycznia ją) następuje starcie zrogowaciałego naskórka. Zmniejsza się napięcie mięśni, zostają z nich usunięte produkty metaboliczne. Powoduje zwiększenie przepływu krwi i limfy przez mięśnie. Pobudza ośrodkowy układ nerwowy, zwiększa elastyczność mięśni i ścięgien. Działa pobudzająco w niedowładach, zmniejsza tkankę tłuszczową.

 

Masaż leczniczy

Uzależniony jest od potrzeb indywidualnych pacjenta. Szczególnie polecany jest osobą cierpiącym na dotkliwe bóle kręgosłupa i dolegliwości z tym związane.

 

Masaż Work Site (biurowy)

Wystarczy 10-20 minut masażu Work Site w czsie przerwy w miejscu pracy lub w domu aby poprawic koncentracje; tym samym powodując, że umysł będzie bardziej twórczy i produktywny. Masaż łagodzi napięcie szyi, działa kojąco, dodaje energii, odpręża.

 

Masaż sportowy

Jest to intensywny masaż zmniejszający zmęczenie organizmu powstałe na skutek aktywności fizycznej. Celem masażu sportowego jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym i amatorskim. Masaż ten występuje w kilku formach zależnych od czasu zabiegu w stosunku do rodzaju aktywności sportowej.

 

Antycellulitowy-modelujący sylwetkę masaż bańką chińską
 
Wykorzystanie bańki chińskiej do walki z cellulitem jest  przebojem wśród zabiegów kosmetycznych. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie.

Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej. Ma nieocenioną moc w zastosowaniu w kuracji antycellulitowej

 

Masaż relaksacyjny

Idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne - wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania.

 

Manualny drenaż limfatyczny (MDL)

Masaż ten jest jedną z metod leczenia fizykalnego. Zastosowanie odpowiednich technik pozwala na usprawnienie krążenia limfy, przeciwdziałając powstawaniu chorób wywołanych jej zastojem. Likwiduje też obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne. Pozwala także na usprawnienie przepływu limfy po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyśpieszając powrót do zdrowia.

 

 

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam sięKorzystanie ze strony internetowej www.remed-dopiewo.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.